29 września 2020 Udostępnij

Udekoruj swój dom kolorem czerwonym

Nie musisz obchodzić Walentynek, żeby dostać trochę czerwieni w swoim domu! Ożywić każdy pokój z dużym pluskiem czerwieni; od projektantów lamp biurkowych do czerwonych krzeseł projektantów, takich jak krzesła Eames lub Tolix. Ale dlaczego ze wszystkich kolorów, czerwony?

"Czerwony jest uważany za kolor "fizyczny"; ma on zdolność do podnoszenia naszych impulsów i tworzenia iluzji, że czas płynie szybciej niż jest. Według psychologów kolor czerwony wywołuje apetyt; jest to bezpośrednio związane z fizycznym wpływem, jaki czerwień wywiera na nasze ciało".

Wydaje się być idealnym kolorem do jadalni, jeśli wzbudza apetyt! Poniżej przedstawimy kilka przykładów czerwonego wystroju wnętrz; od subtelnych dotknięć czerwieni po pełne wykorzystanie czerwieni!

Subtelne zmiany.

Widzisz czerwony wszędzie z powodu walentynek, a nie jesteś jego wielkim fanem? Nie musisz iść na całość! Zmiana kilku małych rzeczy w domu i wokół niego może już dokonać wielkiej zmiany! Pomyśl o małych szczegółach: dodaj czerwoną lampę biurkową (w stylu Jielde), włącz sznurki w istniejących lampach lub dodaj czerwone krzesło jako nieparzyste.

Cztery krzesła Eames Eiffel w czterech różnych kolorach, wszystkie dość ciemne z czerwonym krzesłem Eames stojącym na zewnątrz. Jeśli sprawdzisz cały dom, zobaczysz, co mamy na myśli, dodając do niego subtelne czerwone akcenty.

Zauważ również czerwone sznurki świateł, co jest świetnym sposobem na subtelne dopasowanie koloru.

Pomimo tego, że wszystkie krzesła są czerwone, wyskakują bez zbytniego przytłoczenia z powodu neutralnego pomieszczenia. Kolor czerwony wydaje się być idealnym kolorem do zrównoważenia wszystkiego i nadania salonowi romantycznego charakteru.

Odważny i piękny: Red All The Way!

Ale... możesz kochać całą czerwień, którą widzisz! Nie bójcie się i idźcie całą drogę. Otoczcie się czerwonymi krzesłami, czerwonymi akcesoriami i czerwoną sztuką. To może być świetny sposób na ożywienie twojej przestrzeni. Zobacz poniżej jadalnię "fatcatbrussels".

Rafał Krajewski

Redakcja arasis.pl