8 kwietnia 2017 Udostępnij

Jakie biurko dla ucznia gimnazjum?

Każdy gimnazjalista potrzebuje dobrego biurka do nauki i pracy. Musi ono być odpowiednio wielkie, aby móc zmieścić na nim wszystkie niezbędne narzędzia – komputer, książki, przybory szkolne i wiele innych. Do tego powinno odznaczać się ciekawym wyglądem i stanowić interesujące urozmaicenie pokoju dziecka.

Duża część życia każdego gimnazjalisty to nauka i praca. Z tego powodu spędza on przy biurku wiele godzin niemalże codziennie. Mebel taki powinien być zatem nie tylko stylowy, ale wygodny i zapewniający zdrową pozycję w czasie siedzenia. Na szczęście możliwości są tu bardzo szerokie.

W sklepach spotkamy się z ogromnym wyborem biurek oraz różnego rodzaju rozwiązań, które zapewnią nam maksymalną funkcjonalność nawet przy stosunkowo niewielkiej powierzchni do wykorzystania. Biurko można połączyć w jednym meblu z łóżkiem czy nawet szafą; jest to bardzo praktyczna propozycja w pokojach, gdzie nie mamy zbyt dużo wolnego miejsca. Warto dokładnie przyjrzeć się takim możliwościom. Dzięki nim dosłownie zawsze będziemy w stanie stworzyć idealne warunki do nauki dla każdego ucznia gimnazjum.

Nowe biurko dla większych wymagań

Biurka, z których dzieci korzystają we wcześniejszych latach życia w chwili pójścia do gimnazjum stają się zwyczajnie za małe i niewystarczające. Pojawia się więc konieczność kupienia nowych mebli, lepiej przystosowanych do wymagań związanych ze zmianą szkoły. Trzeba jednak zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii które mają wielki wpływ na to, jaki model biurka będzie najlepszy w naszym przypadku.

Pierwszą rzeczą jest oczywiście to, jak dużą powierzchnią dysponujemy w pokoju dziecka. Ma to wpływ na to, czy będziemy w stanie ustawić biurko w odpowiednim miejscu, tak, aby miało dostęp do naturalnego światła. Najlepiej, jeśli biurko będzie stało bokiem do okna. Trzeba pamiętać też, że większe biurko nie zawsze oznacza większą wygodę. Powinniśmy wybierać coś dopasowanego do indywidualnych warunków naszego dziecka.

Meble do pokoju gimnazjalisty

Indywidualne warunki dziecka to między innymi jego wzrost – determinuje to, jak wysokie powinno być biurko. Najczęściej wybiera się meble o wysokości około 70 cm i jest to dość standardowe rozwiązanie. Nie można jednak z góry założyć, że będzie ono idealne w każdym przypadku. Najlepiej, jeśli przyszły użytkownik sam usiądzie przy danym biurku przed dokonaniem zakupu. Trzeba wówczas sprawdzić, czy można przy takim meblu zachować wygodną pozycję i czy użytkownik ma wystarczająco dużo wolnego miejsca na nogi.

Należy również ustalić, czego dokładnie potrzebuje dziecko. W niektórych przypadkach biurko będzie służyło jedynie do odrabiania lekcji, w innych zaś stanie na nim również komputer stacjonarny lub laptop. Dzieci w tym wieku mają wiele zainteresowań, a niektóre pasje – jak chociażby malowanie – wymagają dodatkowej przestrzeni na biurku. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę takie rzeczy.

Połączone meble

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się większe meble, które łączą w sobie kilka funkcji jednocześnie. Nie muszą to być oczywiście bardzo skomplikowane rozwiązania. Ciekawym przykładem jest biurko połączone z półkami i szafką. Można dzięki temu zaoszczędzić sporo przestrzeni w pokoju, a do tego zapewnić dziecku niemałą wygodę. Będzie ono mogło trzymać wszystkie przybory szkolne i książki pod ręką, co znacznie ułatwi naukę.

Innym ciekawym pomysłem jest biurko z antresolą do spania. Tworzy to bardzo przytulne miejsce do pracy i daje jeszcze większe możliwości jeśli chodzi o zaaranżowanie wnętrza. Wybór jest zatem bardzo szeroki. Trzeba jedynie ustalić, co będzie najlepsze dla naszego dziecka i co dobrze dopasuje się do jego pokoju.

Natalia Kędzior

Redakcja arasis.pl