8 września 2020 Udostępnij

CZY TWOJE DZIECI POWINNY POMÓC W PROCESIE PROJEKTOWANIA WNĘTRZ?

Po tym, jak niedawno nasz klient poprosił o współpracę z jego dziećmi i naszym dekoratorem wnętrz w trakcie procesu projektowania, zastanawialiśmy się, jakie są korzyści z bezpośredniej współpracy dzieci z projektantem? Oczywiście, może im to pomóc w poznaniu korzyści płynących z doskonałego wzornictwa już we wczesnym wieku, ale czy można znaleźć wzajemne korzyści, czy też po prostu prosisz o to, aby proces ten był jeszcze bardziej stresujący?

Dla naszego zespołu, uczenie dzieci wartości dobrze ocenianej estetyki wraz z procesem współpracy jest bezcenną propozycją, ale jak sobie z nią poradzić z sukcesem? Aby dać Ci inspirację, zajmujemy się tym, jak to zrobić, czego się nauczą i z czego skorzysta cała Twoja rodzina.

JAK TO ZROBIĆ:

Zajmij się Major Moves Without Them

Współpracuj z projektantem wnętrz, który pomoże Ci zadbać o długoterminowe inwestycje, jednocześnie pozwalając, aby wkład Twojego dziecka był pozostawiony elementom, które są bardziej zabawne i łatwe lub niedrogie do wymiany.

Pozwól im jednak robić z Tobą zakupy, aby nie przegapiły żadnego etapu projektu, czy to w salonie wystawowym, poprzez katalogi, czy w Internecie, ponieważ w ten sposób można wyciągnąć nieocenione wnioski.

Daj im zachętę

Dla swoich własnych sypialni i przestrzeni, doradzaj im podczas rozważania opcji dekoracji, informując jednocześnie, że będą odpowiedzialni za utrzymanie i konserwację przydzielonego im obszaru.

Opcje zawężenia

Jeśli chodzi o rozsądne inwestycje, to niestety niebo nie jest granicą. Zachowaj siłę weta, kierując się swoimi wyborami, zawężając wybór, który wpadnie Ci w oko i najpierw spełni Twoje wymagania.

Pomoże to im lepiej uczestniczyć w projekcie, a jednocześnie pozwoli im przyczynić się do jego ogólnego wyniku.

Naucz ich, jak być realistą

Pozwalając dzieciom pracować razem z Tobą i Twoim dekoratorem wnętrz to świetny sposób na to, aby mogły w tym uczestniczyć, zapewniając jednocześnie pomyślny wynik. Na początku, można zauważyć, że ich podejście do domu są tak wzniosłe, jak każde dziecko może być, i to jest, gdzie to byłoby mądre, aby wejść i wskazać im budżet, przestrzeń i praktyczne ograniczenia, aby nauczyć ich, jak pozostać uziemione.

Im lepiej poznają rzeczywistość twojego projektu, tym lepiej będą w stanie się w nim odnaleźć.

KORZYŚCI DLA NICH:

Nauczą się czerpać z doświadczeń.

W miarę jak będziecie wspólnie przechodzić przez proces projektowania wnętrz, będą one mogły podjąć każdy krok, od pozyskania inspiracji, poprzez umeblowanie, aż po licytowanie - wszystkie bezcenne doświadczenia, z których każde dziecko może skorzystać, gdy zobaczy, że projekt zakończy się sukcesem.

Będą mogli być dumni z wyników.

Tak jak w przypadku każdego wspólnego wysiłku, gdy dziecko widzi i odczuwa korzyści płynące z projektowania wnętrz, które pomogły mu w realizacji projektu, uczestnicząc w nim razem z Tobą i Twoim projektantem wnętrz, z pewnością będzie dumne z jego rezultatów. Co z kolei, i na szczęście dla Ciebie, zainspiruje je, aby pomóc Ci lepiej dbać o swój dom, jednocześnie doceniając wartość znalezioną w wielkim projekcie.

Nauczą się jak współpracować.

Ponieważ każda modernizacja domu, od prostego odświeżenia pokoju do gruntownego remontu, z pewnością spowoduje powstanie stresujących problemów, które wymagają właściwego zarządzania, nauczą się oni również, jak najlepiej współpracować z ludźmi w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów poprzez odpowiednią komunikację i umiejętności rozwiązywania problemów.

KORZYŚCI DLA CIEBIE:

Stworzysz nową obligację

Wróciłeś do szkoły na zakupy razem, poszedłeś na zakupy spożywcze razem, ale coś tak ważnego jak dekorowanie domu jest na pewno podnieść intymność i zrozumienie swojego związku wykładniczo.

To długoterminowa współpraca, która pomoże Ci docenić sposób, w jaki pracują razem z Tobą i innymi, ich umiejętności rozwiązywania problemów oraz sposób, w jaki postrzegają codzienne życie i świat w ogóle. Ten jakościowy czas, który wspólnie przekształca Twój dom, działa również jako świetny sposób, aby przypomnieć im o tym, jak ważne jest, aby czuć się w domu i doceniać go.

Dowiesz się więcej o ich smakach

Od tego, co napędza ich estetycznie, do tego, że są w stanie właściwie komunikować swoją wizję, wracając do tego, co im się nie podoba, utrzymanie ich zaangażowania przez cały czas trwania projektu pomoże utrzymać cię na tej samej stronie w przyszłości.

Ponadto, pomoże to poprowadzić Cię w kierunku projektowania, z którego całe gospodarstwo domowe będzie się cieszyć i być dumnym ze wspólnych osiągnięć, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać swoją inwestycję i czas. I zawsze będziesz miał do dyspozycji podręczną drugą opinię, która pochodzi z instynktu.

Zobaczysz, jak pracują z innymi

Dzięki temu, że Ty i Twój projektant wnętrz pomożecie im w zdefiniowaniu każdego kroku procesu projektowania wnętrz, będziecie mogli szybko zauważyć, jak dobrze współpracują z innymi i jak dobrze potrafią się komunikować.

To z kolei pomoże zainspirować Cię do pomocy w rozwiązywaniu problemów, na które natkniesz się wspólnie, a Ty będziesz mógł wzmocnić ich ego, celebrując pewne aspekty i elementy, które udało im się opanować.

Podsumowując, włączenie Twoich dzieci w proces projektowania wnętrz jest rozwiązaniem korzystnym dla obu stron, ponieważ będą pamiętać o tym, co w projekcie było w środku i na zewnątrz, jako o wspaniałych wspomnieniach z dzieciństwa, które były korzystne dla obuwia.

Karolina Barczyńska

Redakcja arasis.pl