28 września 2020 Udostępnij

To takie puszyste! - Designerskie krzesła z puszystymi rzutami

Kochanie, na dworze jest zimno! Dlatego też zwijaj się w swoje najmilsze designerskie krzesła w towarzystwie puszystej (faux) rzutu kożuchem. Jest tak wiele przykładów i chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi ulubionymi. Od kultowych krzeseł Eames (bujaki, Eiffel) po słynne krzesła Ghost, przykrywamy je wszystkie (dość dosłownie).

Najpierw w górę: Krzesła Eamesowe (Eames Eiffel, Eames Rocker, Eames DSW & DAW)

Te piękne zdjęcia są przez Line Kay (vintagepiken) z Norwegii, który również zrobił stylizację. Uwielbiam stół z surowego drewna i wszystkie inne materiały znajdujące się w pokoju, takie jak designerskie krzesło Xaviera Paucharda (znane również jako krzesła Tolix). Właśnie zauważyłem, że to krzesło też ma rzut oka, więc możemy dodać Tolixa do naszej listy (zobacz jeszcze kilka poniżej). Krzesła Eames'a Eiffel'a są ledwo zauważalne, ale uwielbiam jak wyglądają te ładne metalowe nogi. 10/10!

Niesamowity klimat tego pokoju przez "The Brick House". Nie mogę na nim położyć palca, ale myślę, że to właśnie kolorystyka sprawia, że pokój jest tak przytulny. Dodaj trochę (faux) kożucha i gotowe. (Zdjęcia przez "Ceglany dom")

I tutaj, zawsze tak popularny, wszechczasowy klasyk: The Eames DSW Chair. Ten pokój przez Marion House Book jest, podobnie jak ten z The Brick House, tak przytulny i elegancki. Drewno ułożone w stosy, wszędzie dotknięcia czerni i złota (i czerwieni). Skończyłeś, zgadłeś, rzuca owcze skóry, tak!

Eames DAW (z podniesionymi podłokietnikami) przez Jeltje Fotografie. Krzesła White Eames z (fałszywą) skórą owczą to idealne połączenie: tak dobrze się wtapiają. A pod innym zdjęciem biały Eames Rocker (fotografa nie znaleziono, komentarz zostaw poniżej).

Eleganckie, gięte, designerskie krzesło Thoneta pasuje do wielu pomieszczeń i nigdy nie wygląda na przestarzałe. Czasami może być trochę nagie, więc zakrycie ich (przy jednoczesnym zachowaniu pięknego tyłka/kształtów) nie zaszkodzi! Zdjęcie poprzez Loft Photographie & Anne Marie Photographie.

The Ghost Chair

Ten obraz pochodzi z super fajnego, phantastisch Studio Oink (zawsze świetne dzieła, sprawdź je!), Niemcy są równie wspaniałe. Krzesło designerskie na zdjęciu, lub dobrze zakryte i zakamuflowane, to krzesło Ghost, zaprojektowane przez Philippe'a Starcka.

Mies Van Der Rohe - Krzesło Barcelona

Piękne krzesło barcelońskie Mies van der Rohe przez Larsa Ranka

Krzesło Tolix autorstwa Xaviera Paucharda

Kolejne, pokryte puszystą warstwą, designerskie krzesło: krzesła Tolix autorstwa Xaviera Paucharda. Via Svenn Gaarden.

Krzesło Wishbone autorstwa Hansa J. Wegnera

Już prawie jesteśmy na miejscu! Ten piękny dom należy do Janne Peters. Tutaj można zobaczyć wspaniałe krzesła Wishbone autorstwa Hansa Jørgensena Wegnera.

I wreszcie, co nie mniej ważne: krzesło S Vernera Pantona w tym pięknym (w różowym i złotym) domu Bijou & Boheme.

Natalia Kędzior

Redakcja arasis.pl