24 kwietnia 2017 Udostępnij

Jakie meble umieścić w pokoju dziecka?

Pokój dziecka powinien być wyposażony w meble, które posłużą naszej pociesze przez co najmniej kilka lat. Znalezienie odpowiednich mebli nie powinno być obecnie specjalnie trudne, ponieważ na rynku jest szeroki wybór w różnych kształtach i kolorach. Stylistyka pozwoli nam na stworzenie pokoju małej księżniczki, kierowcy rajdowego, pilota czy fanatyczki Gwiezdnych Wojen.

To oczywiście tylko propozycje i postawić można równie dobrze na meble w normalnej stylistyce i później urozmaicić pokój różnymi dekoracjami, na przykład fototapetą czy lampom lub ciekawą pościelą.

Pokój dziecka - meble 

Niezależnie od stylistyki w każdym pokoju dziecka będzie musiała się znajdować określona lista mebli:

I. Łóżko – może to być łóżko piętrowe, może być typowym tapczanikiem, może być połączone z szafą, może mieć pod sobą otwartą przestrzeń, na przykład na biurko, jak również może mieć jakiś nietypowy kształt, na przykład samochodu wyścigowego lub smoka, co jest rozwiązaniem stosowanym czasami w przypadku maluchów.

II. Krzesła – małe krzesełka, najlepiej w zestawie ze stolikiem powinny znajdować się w każdym pokoju dziecka, by miało ono swój kącik do zabawy, na przykład rysowania. Krzesła mogą być po prostu kolorowe i to wystarczy, ale można też znaleźć propozycje podobne do opisanych powyżej łóżek, także w kompletach.

III. Pojemniki – w pojemnikach dziecko będzie przechowywało zabawki i ubrania. Takie pojemniki często mają postać po prostu kufrów, które są wygodne do wrzucania do nich zabawek i pozwalają się wykorzystywać także jako siedziska. Są świetnym pomysłem na ciekawą aranżacje pomieszczenia. Na ubrania zazwyczaj wygodniejsze są szuflady, więc dobrze jest znaleźć właśnie takie hybrydowe rozwiązanie.

Bezpieczne meble dla dziecka

Wszystkie z powyższych rzeczy można kupić jako jeden zestaw mebli z jedną myślą przewodnią lub jako różne meble w różnej stylistyce.

Pokój dziecka - akcesoria 

Oprócz mebli pokój dziecięcy potrzebuje także odpowiednich akcesoriów. Pomagają one w ożywieniu i uatrakcyjnieniu przestrzeni, a także są po prostu użyteczne. Umieszcza się ja na ścianie lub na rożnych meblach. Propozycji jest tutaj wiele.

I. Dekoracje ścienne – liczne naklejki, na przykład świecące w ciemnościach gwiazdy. Można z nich tworzyć dekoracje lub kupować duże elementy stanowiące dekoracje samą w sobie. W pewnym stopniu potrafią zapewnić nocne oświetlenie w pomieszczeniu, chociaż oczywiście w bardzo ograniczonym zakresie.

II. Lampki i projektory – lampki do pokojów dziecięcych mogą świecić światłem stałym lub przerywanym. Droższe modele posiadają czasowy wyłącznik. Ich stylistyka jest bardzo różna. Lampki dla niemowląt często posiadają funkcję projektora wyświetlającego na ścianie różne kolory i wzory, co absorbuje dziecko i pomaga mu spokojnie zasnąć.

Natalia Kędzior

Redakcja arasis.pl