10 września 2020 Udostępnij

DEKORACJE PRZEDSZKOLNE, KTÓRE ROSNĄ WRAZ Z TWOIMI DZIEĆMI

Kiedy projektujesz żłobek, to naturalne, że wciągasz się we wczesne etapy życia swojego dziecka. Ale o ile zmiany w pieluszce i karmienie późnonocne będą przez jakiś czas Twoją rzeczywistością, to nie będą one wieczne (obiecujemy). I prędzej niż się spodziewasz, Twój maluch będzie miał przerośnięte meble i dekoracje o tematyce dziecięcej na korzyść większej liczby opcji "dużego dziecka".

Wychowanie dziecka jest wystarczająco kosztowne, bez konieczności dekorowania żłobka od podstaw co kilka lat. Zamiast kupować mniej kosztowne przedmioty tymczasowe, które będą trwały tylko przez krótki czas, pomyśl o zainwestowaniu w przedmioty wyższej jakości, które mogą przetrwać do ukończenia przez Twoje dziecko szkoły średniej (i nie tylko). Z odpowiednim planowaniem i kilkoma kluczowymi elementami, jest to możliwe. Pamiętaj jednak, że dekorujesz pokój dla dziecka, a nie dla małego dorosłego, więc powinno to być zabawne i nieco kapryśne. Celem jest utrzymanie lekkiego nastroju podczas inwestowania w odpowiednie przedmioty. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi projektowania pokoju z zachowaniem mocy.

ŚCIANKI

Kolor ścian Twojego dziecka może być szybkim podarunkiem wieku (i płci) Twojego dziecka. Pastelowy różowy czy niebieski? Ma datę ważności około dwóch lub trzech lat. Zamiast ciągłego przemalowywania, wybierz neutralne kolory, takie jak blady lub ciemnoszary, który działa na chłopców i dziewczynki, niemowlęta i dzieci.

Jeśli zdecydujesz się na tapetę, zastąpienie wzoru dziecięcego jest jeszcze bardziej kosztowne i pracochłonne. Jeśli zdecydujesz się na wzór, który prawdopodobnie wyrośnie na dziecko za kilka lat, rozważ ograniczenie go do ściany akcentującej. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie życie, zdecyduj się na tapetę samoprzylepną, która jest znacznie łatwiejsza do usunięcia niż tradycyjna tapeta.

ART

Inwestowanie w wielkie dzieła sztuki to kolejny sposób na stworzenie podstaw dla pokoju, który będzie rosnąć wraz z dzieckiem. To nie znaczy, że musisz dużo wydawać. Zamiast tego, wybieraj kawałki z rodzącego się talentu. (A kto wie? To może być dużo warte pewnego dnia.) Ale znajdź kawałki, które mówią do ciebie, a nie kawałki, które czujesz, że powinieneś kupić, jak odbitki postaci z kreskówek. Wybierz kawałki, które są ponadczasowe, i upewnij się, aby chronić swoją inwestycję z pięknymi, ramki jakości.

FURNITURA

Istnieją pewne meble, których dziecko po prostu nie może używać bardzo długo (patrzymy na Ciebie, łóżeczko dziecięce). Ale są też inne przedmioty, które wystarczą na lata, zwłaszcza, jeśli masz strategiczne podejście do tego, co wybierzesz. Na przykład, zamiast kupować przewijak, zdecyduj się na komodę, którą możesz przewijać, gdy Twoje dziecko jest w pieluchach. A jeśli szybowce i fotele bujane to nie twoja sprawa, po prostu wybierz przestronny, wygodny fotel. Płynnie przejdzie on z miejsca do karmienia późnonocnego do kącika do czytania Twojego dziecka.

LIGHTING

Oprawy oświetleniowe w przedszkolu stają się coraz bardziej efektowne i wyrafinowane, a to wspaniała rzecz. Żyrandole, geometryczne druciane wisiorki, oprawy z połowy wieku ... jest tak wiele stylowych opcji, które będą świetnie wyglądać w bardziej dojrzałych pomieszczeniach. Lampy stołowe z kloszami bębnowymi i prostymi sylwetkami również płynnie przechodzą przez scenę przedszkolną. Więc jeśli chcesz obniżyć koszty, pomiń motyle i kije baseballowe, a zamiast tego zdecyduj się na ten ponadczasowy wygląd.

AREA RUG

Wysokiej jakości dywanik jest rzeczą piękną, a przy odpowiedniej pielęgnacji będzie wyglądał świetnie przez lata. Jeśli planujesz zainwestować w luksusowy dywanik, unikaj kolorów i wzorów, które są zbyt modne lub które szybko Cię zmęczą. Nie oznacza to, że musisz mieć nudny dywanik, lecz zdecydować się na ponadczasowe motywy, a przynajmniej wzory, które nie są odtwarzane.

Ponieważ twój dziecko będzie bawić się na dywaniku przynajmniej przez ich berbeć lat, wybiera miękkiego, pluszowego lub shag stylu. Lub, warstwa na dywaniku z owczej skóry lub dwa dla dodatkowej wyściółki i bardziej warstwowego wyglądu.

Rafał Krajewski

Redakcja arasis.pl